Badanie krwi

jpg Próbka krwi, która jest uzyskana przez pojedyncze nakłucie palca i zestaw MyCare, wysyłana jest do badania w wyspecjalizowanych laboratoriach partnerskich.
Nasi biolodzy-laboranci posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie z dziedziny nietolerancji pokarmowej. W laboratoriach naszych partnerów organizowane są specjalne kursy dla profesjonalistów, którzy chcieliby poszerzać wiedzę i doświadczenie z zakresu badania nietolerancji pokarmowej, kursy te są prowadzone przez nasz personel i odbywają się regularnie.
Nietolerancja pokarmowa oraz poziom jej intensywności określana jest przez analizę modyfikacji neurofili (granulocytów obojętnochłonnych), jaka następuje w reakcji na kontakt z wysoce oczyszczonymi ekstraktami poszczególnych składników pokarmowych.

Właściwa dieta

jpg W przypadku stwierdzenia nietolerancji pokarmowej na dany składnik, powinien on zostać wyeliminowany z diety na pewien okres czasu, który może trwać od 4 do 12 tygodni, w zależności od poziomu intensywności nietolerancji. Wyeliminowane składniki mogą zostać stopniowo przywracane do diety, do czasu kiedy organizm nie rozpozna ich znowu jako "niebezpieczne" i przestanie tolerować. Więcej informacji na temat diety eliminacyjnej i bardziej szczegółowe wskazówki co do przywracania nietolerowanych pokarmów znajduje się w broszurze wraz z wynikami testu na nietolerancję MyCare Test, są tam również zawarte porady żywieniowe, propozycje aktywności fizycznej, zastosowanie dietetycznych rad, sugestie i przepisy dla zdrowego żywienia oraz naturalne recepty żywieniowe oraz naturalne leki na najczęściej występujące schorzenia.