Nasze testy na nietolerancję pokarmową

TO TAKIE PROSTE, JEDNO NAKŁUCIE PALCA

Wykonujemy profesjonalne testy na nietolerancję pokarmową w laboratorium naszego partnera Microtrace Diagostici. Wykorzystujemy bardzo czuły probierz cytotoksyczny, który pozwala określić wpływ najczęściej używanych produktów spożywczych i dodatków żywnościowych na nasz system odpornościowy, czyli nasze zdrowie.

Próbka krwi niezbędna do wykonania badania może zostać pobrana samodzielnie w warunkach domowych, a samo badanie wykonywane jest w wyspecjalizowanym laboratorium we Włoszech. Sprawdza się tam wpływ poszczególnych produktów żywnościowych oraz dodatków na leukocyty, mierzony jest również poziom intensywności reakcji białych krwinek, ich uszkodzenie oraz zmiany w wyglądzie. Różne poziomy reakcji są klasyfikowane według zmian w morfologii komórek krwi oraz liczbie i poziomie zmian leukocytów. Pomiar dokonywany jest w czterostopniowej skali, a wynik badania podzielony jest na stopnie nietolerancji poszczególnych składników pokarmowych oraz podana jest lista produktów jakimi możemy zastąpić te nieakceptowane przez nasz organizm.

Test na nietolerancję pokarmową pozwala określić składniki pożywienia, które wpływają negatywnie na nasz organizm i powodują stany zapalne. Obciążony system immunologiczny oraz utrzymujący się latami stan zapalny, skutkuje pojawieniem się nadwagi oraz chorób przewlekłych. Bardzo ważne jest ustalenie przyczyn powstawania takiego stanu i indywidualne dostosowanie diety fenotypowej do kodu metabolicznego człowieka.

Ze względu na liczbę badanych składników spożywczych dostępne są następujące rodzaje testów: MyCare 64, MyCare 96, MyCare 120, MyCare 120 oraz MyCare 15 chemicznych dodatków żywnościowych, który można zamówić osobno jak również w zestawie z jednym z pozostałych paneli pokarmowych.

Dodatkowo do każdego panelu badana jest nietolerancja pokarmowa na gluten oraz na jajko (osobno na białko i żółtko).